Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >
 • Obecnie brak na stanie
  Palma Kencja (Howea forsteriana) nasiono
  Palma Kencja (Howea forsteriana) nasiono
  Palma Kencja (Howea forsteriana) nasiono
  Palma Kencja (Howea forsteriana) nasiono
  Palma Kencja (Howea forsteriana) nasiono
  Palma Kencja (Howea forsteriana) nasiono

Palma kencja doskonale znosi suche powietrze i zacienione miejsca. Ma wspaniałe, elegancko wygięte ciemnozielone liście. Naturalnie rośnie na Wyspie Lorda Howe na Pacyfiku, gdzie osiągać może nawet 17 m wysokości. Jako palma doniczkowa dorastać może do 3 m wysokości.  U młodych palm łodyga jest jasnozielona, u starszych szarawa. Palma kencja doskonale rośnie w przepuszczalnej i żyznej ziemi. Podlewamy umiarkowanie, kiedy ziemia nieco przeschnie. Egzotyczna i łatwa w uprawie palma pokojowa.

KIEŁKOWANIE PALM I BANANÓW

Palmy i banany są roślinami o długo kiełkujących nasionach, szczególnie, jeśli porównamy je z nasionami pietruszki czy innych roślin, które często wysiewamy. Mają większe nasiona, niektóre wielkości orzecha laskowego, jak palma jubaea chilijska czy bismarckia. Mogą kiełkować od kilku tygodni nawet do roku, a czasem i nieco dłużej. Gatunki o dużych nasionach potrzebują więcej czasu niż te o małych, jak waszyngtonia, daktylowiec czy palma sabalowa. Mnie na przykład chilijska palma miodowa - jubaea wykiełkowała mi po 16 miesiącach.

Ziemia nie może przeschnąć na wiórek, więc trzeba pilnować, by zawsze była jednakowo wilgotna. Zarówno w czasie kiełkowania jak i kiedy już pojawi się siewka. Wietrzenie 1 x na jeden-dwa dni też jest ważne, na 15 minut warto wpuścić świeże powietrze. Warto trzymać je w ciepłym miejscu, w temperaturze 25-28 stopni.

Warto być cierpliwym, najważniejsze to nie dopuścić do przelania ani przesuszenia podłoża, a także nie ruszać w środku nasion. Dobrze też wiedzieć, że będą najpierw puszczały korzeń i dopiero kiedy ten skończy rosnąć - pojawią się liście nad powierzchnią podłoża.

Nasiona palm często wysiewam metodą woreczkową. Jeśli chcesz dowiedzieć się o niej więcej, wystarczy, że do nas napiszesz. Prześlemy link do instrukcji.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion palm.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć