Chamedora wytworna (Chamaedorea elegans) 3 nasiona

Największy wybór nasion palm pokojowych.

Palma polecana do pomieszczeń, bardzo dobrze znosi słabe warunki świetlne.

77

5,52 zł brutto

-20%

6,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Pochodzi z terenów środkowego Meksyku i Gwatemali, gdzie może osiągać do 3 m wysokości. W uprawie doniczkowej pozostaje mniejsza, zazwyczaj nie przekracza 1,5 m. Jest łatwa w uprawie, bardzo lubi wodę, znosi nawet krótkotrwałe przelanie. Nie powinna być wystawiana na pełne słońce, ponieważ liście mogą doznać poparzeń.

KIEŁKOWANIE PALM I BANANÓW

Palmy i banany są roślinami o długo kiełkujących nasionach, szczególnie, jeśli porównamy je z nasionami pietruszki czy innych roślin, które często wysiewamy. Mają większe nasiona, niektóre wielkości orzecha laskowego, jak palma jubaea chilijska czy bismarckia. Mogą kiełkować od kilku tygodni nawet do roku, a czasem i nieco dłużej. Gatunki o dużych nasionach potrzebują więcej czasu niż te o małych, jak waszyngtonia, daktylowiec czy palma sabalowa. Mnie na przykład chilijska palma miodowa - jubaea wykiełkowała mi po 16 miesiącach.

Ziemia nie może przeschnąć na wiórek, więc trzeba pilnować, by zawsze była jednakowo wilgotna. Zarówno w czasie kiełkowania jak i kiedy już pojawi się siewka. Wietrzenie 1 x na jeden-dwa dni też jest ważne, na 15 minut warto wpuścić świeże powietrze. Warto trzymać je w ciepłym miejscu, w temperaturze 25-28 stopni.

Warto być cierpliwym, najważniejsze to nie dopuścić do przelania ani przesuszenia podłoża, a także nie ruszać w środku nasion. Dobrze też wiedzieć, że będą najpierw puszczały korzeń i dopiero kiedy ten skończy rosnąć - pojawią się liście nad powierzchnią podłoża.

Nasiona palm często wysiewam metodą woreczkową. Jeśli chcesz dowiedzieć się o niej więcej, wystarczy, że do nas napiszesz. Prześlemy link do instrukcji.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion palm.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

 

Produkty powiązane