Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >
  • -70%
    Feniks panujących (Archontophoenix alexandrae) nasiona

Feniks panujących pochodzi z lasów deszczowych porastających nadbrzeże północno-wschodniej Australii. Ma piękny, smukły, szary pień i rozszerzoną podstawę liści z widocznymi śladami po opadłych liściach.

Duże, pierzaste liście są jasnozielone od góry, srebrno-białe od spodu. Wykształca białe rozgałęzione kwiatostany, które zwisają spomiędzy liści. Owoce są okrągłe i czerwone.

Pełna gracji palma feniks panujących najlepiej rośnie w wilgotnej ziemi, ważny jest też dobry drenaż. W czasie suszy warto pamiętać o dodatkowym podlewaniu. Feniks panujących świetnie rośnie w pełnym słońcu i półcieniu. Aby dobrze rosła, nawozimy ją w sezonie nawozem do palm. Ta piękna palma doskonale nadaje się jako palma doniczkowa do jasnych pomieszczeń.

KIEŁKOWANIE PALM I BANANÓW

Palmy i banany są roślinami o długo kiełkujących nasionach, szczególnie, jeśli porównamy je z nasionami pietruszki czy innych roślin, które często wysiewamy. Mają większe nasiona, niektóre wielkości orzecha laskowego, jak palma jubaea chilijska czy bismarckia. Mogą kiełkować od kilku tygodni nawet do roku, a czasem i nieco dłużej. Gatunki o dużych nasionach potrzebują więcej czasu niż te o małych, jak waszyngtonia, daktylowiec czy palma sabalowa. Mnie na przykład chilijska palma miodowa - jubaea wykiełkowała mi po 16 miesiącach.

Ziemia nie może przeschnąć na wiórek, więc trzeba pilnować, by zawsze była jednakowo wilgotna. Zarówno w czasie kiełkowania jak i kiedy już pojawi się siewka. Wietrzenie 1 x na jeden-dwa dni też jest ważne, na 15 minut warto wpuścić świeże powietrze. Warto trzymać je w ciepłym miejscu, w temperaturze 25-28 stopni.

Warto być cierpliwym, najważniejsze to nie dopuścić do przelania ani przesuszenia podłoża, a także nie ruszać w środku nasion. Dobrze też wiedzieć, że będą najpierw puszczały korzeń i dopiero kiedy ten skończy rosnąć - pojawią się liście nad powierzchnią podłoża.

Nasiona palm często wysiewam metodą woreczkową. Jeśli chcesz dowiedzieć się o niej więcej, wystarczy, że do nas napiszesz. Prześlemy link do instrukcji.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion palm.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

64 Przedmioty

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć