Feniks panujących (Archontophoenix alexandrae) 3 nasiona

Stateczna, wysoka, piękna i szybko rosnąca palma feniks panujących, doskonale nadaje się jako palma do salonu lub wyższego, jasnego holu.

Swoją nazwę zawdzięcza duńskiej królowej Aleksandrze. Ta tropikalna palma uwielbia wodę.

74

2,07 zł brutto

-70%

6,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Feniks panujących pochodzi z lasów deszczowych porastających nadbrzeże północno-wschodniej Australii. Ma piękny, smukły, szary pień i rozszerzoną podstawę liści z widocznymi śladami po opadłych liściach.

Duże, pierzaste liście są jasnozielone od góry, srebrno-białe od spodu. Wykształca białe rozgałęzione kwiatostany, które zwisają spomiędzy liści. Owoce są okrągłe i czerwone.

Pełna gracji palma feniks panujących najlepiej rośnie w wilgotnej ziemi, ważny jest też dobry drenaż. W czasie suszy warto pamiętać o dodatkowym podlewaniu. Feniks panujących świetnie rośnie w pełnym słońcu i półcieniu. Aby dobrze rosła, nawozimy ją w sezonie nawozem do palm. Ta piękna palma doskonale nadaje się jako palma doniczkowa do jasnych pomieszczeń.

KIEŁKOWANIE PALM I BANANÓW

Palmy i banany są roślinami o długo kiełkujących nasionach, szczególnie, jeśli porównamy je z nasionami pietruszki czy innych roślin, które często wysiewamy. Mają większe nasiona, niektóre wielkości orzecha laskowego, jak palma jubaea chilijska czy bismarckia. Mogą kiełkować od kilku tygodni nawet do roku, a czasem i nieco dłużej. Gatunki o dużych nasionach potrzebują więcej czasu niż te o małych, jak waszyngtonia, daktylowiec czy palma sabalowa. Mnie na przykład chilijska palma miodowa - jubaea wykiełkowała mi po 16 miesiącach.

Ziemia nie może przeschnąć na wiórek, więc trzeba pilnować, by zawsze była jednakowo wilgotna. Zarówno w czasie kiełkowania jak i kiedy już pojawi się siewka. Wietrzenie 1 x na jeden-dwa dni też jest ważne, na 15 minut warto wpuścić świeże powietrze. Warto trzymać je w ciepłym miejscu, w temperaturze 25-28 stopni.

Warto być cierpliwym, najważniejsze to nie dopuścić do przelania ani przesuszenia podłoża, a także nie ruszać w środku nasion. Dobrze też wiedzieć, że będą najpierw puszczały korzeń i dopiero kiedy ten skończy rosnąć - pojawią się liście nad powierzchnią podłoża.

Nasiona palm często wysiewam metodą woreczkową. Jeśli chcesz dowiedzieć się o niej więcej, wystarczy, że do nas napiszesz. Prześlemy link do instrukcji.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion palm.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane