Liwistona ozdobna (Livistona decora) 5 nasion

Palma o wyjątkowych liściach, nazywana też palmą płaczącą. Dzięki głębokim wcięciom ich wachlarze wyglądają bardzo oryginalnie.

Łodygi liściowe pokryte są małymi, czarnymi kolcami. Oryginalna palma doniczkowa.

17

7,90 zł brutto

Opis

Palma ta naturalnie rośnie w Queensland, w Australii. Spotkać ją można na obrzeżach lasów i na terenach bagnistych. Dzięki wyjątkowych liściom stała się palmą chętnie sadzoną w parkach. W naturze dorasta do 18 m wysokości, w donicy pozostaje zdecydowanie niższa.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion palm.


Wymagania: Ziemia powinna być próchnicza, z domieszką piasku i odkwaszonego torfu. Liwistona dobrze rośnie w miejscach jasnych, preferuje pełne słońce. Dla młodych roślin korzystniejszy jest półcień. Latem wystawiamy palmę na zewnątrz, ale do słońca trzeba ją przyzwyczajać stopniowo. W czasie wzrostu podlewamy palmę umiarkowanie, zawsze wylewajmy wodę pozostałą w podstawce. Zimujemy w miejscu chłodnym, w miarę jasnym, zapewniając umiarkowaną wilgotność powietrza i ziemi. Zimą nieco ograniczamy podlewanie, przed następnym podlaniem górna warstwa ziemi powinna nieco wyschnąć. Nawozimy od kwietnia do września nawozem do roślin zielonych lub specjalnym nawozem do palm. Przesadzamy jedynie wtedy, gdy korzenie niemal rozsadzają doniczkę.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane