Coccothrinax miraguama subsp. arenicola Powiększ do pełnego rozmiaru

Palma Miraguama (Coccothrinax miraguama subsp. arenicola) 5 nasion

Wspaniała palma pochodząca z Kuby. Porasta tam wybrzeża, sawanny i brzegi lasów. Tworzy smukły pień i niewielką, zgrabną koronę okrągłych liści, które są ciemnozielone na górze i srebrnobiałe od spodu.

Więcej szczegółów

15 dostępnych

9,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Palma ta może dorastać w naturze do 9 m wysokości. Jej pień pokrywają pozostałości po łodygach liściowych i włókna, dzięki temu wygląda naprawdę niezwykle. Bardzo poszukiwany gatunek, gratka dla kolekcjonerów palm.Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:
Instrukcja wysiewu nasion palm.

Wymagania: Ziemia dla palmy miodowej powinna być dobrze przepuszczalna, o obojętnym pH. Najlepiej rośnie w stanowisku słonecznym, ale poradzi sobie także w półcieniu i cieniu. Wymaga przepuszczalnej ziemi i dobrego drenażu na dnie donicy.

Od maja do listopada warto wystawić ją na zewnątrz. Zalecamy się chowanie palmy do jasnego i chłodnego pomieszczenia (optymalnie ok. 4-12 st. C), kiedy temperatura na dworze osiągnie ok. 0 st. C w ciągu dnia lub zapowiedziane będą spadki temperatury do -5 st. w ciągu nocy. Zimą ograniczamy podlewanie. Nawozimy od kwietnia do września nawozem do roślin zielonych lub specjalnym nawozem do palm. Przesadzamy jedynie wtedy, gdy korzenie niemal rozsadzają doniczkę.

Produkty powiązane

Z naszego bloga

Bambus dla początkujących...

Jaki bambus wybrać, gdy dopiero zaczynasz z nimi przygodę?

Bambusy osłonią twój taras...

Jeśli chcesz osłonić swój balkon przed ciekawskimi oczami sąsiadów, posadzić w donicach bambusy...

Żywopłot z bambusów...

Takim żywopłotem z bambusów osłonisz miejsce, w którym chcesz odpocząć...