Palma Miraguama (Coccothrinax miraguama subsp. arenicola) 5 nasion

Wspaniała palma pochodząca z Kuby. Porasta tam wybrzeża, sawanny i brzegi lasów.

Tworzy smukły pień i niewielką, zgrabną koronę okrągłych liści, które są ciemnozielone na górze i srebrnobiałe od spodu.

13

9,90 zł brutto

Opis

Palma ta może dorastać w naturze do 9 m wysokości. Jej pień pokrywają pozostałości po łodygach liściowych i włókna, dzięki temu wygląda naprawdę niezwykle. Bardzo poszukiwany gatunek, gratka dla kolekcjonerów palm.Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:
Instrukcja wysiewu nasion palm.

Wymagania: Ziemia dla palmy miodowej powinna być dobrze przepuszczalna, o obojętnym pH. Najlepiej rośnie w stanowisku słonecznym, ale poradzi sobie także w półcieniu i cieniu. Wymaga przepuszczalnej ziemi i dobrego drenażu na dnie donicy.

Od maja do listopada warto wystawić ją na zewnątrz. Zalecamy się chowanie palmy do jasnego i chłodnego pomieszczenia (optymalnie ok. 4-12 st. C), kiedy temperatura na dworze osiągnie ok. 0 st. C w ciągu dnia lub zapowiedziane będą spadki temperatury do -5 st. w ciągu nocy. Zimą ograniczamy podlewanie. Nawozimy od kwietnia do września nawozem do roślin zielonych lub specjalnym nawozem do palm. Przesadzamy jedynie wtedy, gdy korzenie niemal rozsadzają doniczkę.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane