Coccothrinax miraguama subsp. arenicola Powiększ do pełnego rozmiaru

Palma Miraguama (Coccothrinax miraguama subsp. arenicola) 5 nasion

Wspaniała palma pochodząca z Kuby. Porasta tam wybrzeża, sawanny i brzegi lasów. Tworzy smukły pień i niewielką, zgrabną koronę okrągłych liści, które są ciemnozielone na górze i srebrnobiałe od spodu.

Więcej szczegółów

15 dostępnych

9,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Palma ta może dorastać w naturze do 9 m wysokości. Jej pień pokrywają pozostałości po łodygach liściowych i włókna, dzięki temu wygląda naprawdę niezwykle. Bardzo poszukiwany gatunek, gratka dla kolekcjonerów palm.Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:
Instrukcja wysiewu nasion palm.

Wymagania: Ziemia dla palmy miodowej powinna być dobrze przepuszczalna, o obojętnym pH. Najlepiej rośnie w stanowisku słonecznym, ale poradzi sobie także w półcieniu i cieniu. Wymaga przepuszczalnej ziemi i dobrego drenażu na dnie donicy.

Od maja do listopada warto wystawić ją na zewnątrz. Zalecamy się chowanie palmy do jasnego i chłodnego pomieszczenia (optymalnie ok. 4-12 st. C), kiedy temperatura na dworze osiągnie ok. 0 st. C w ciągu dnia lub zapowiedziane będą spadki temperatury do -5 st. w ciągu nocy. Zimą ograniczamy podlewanie. Nawozimy od kwietnia do września nawozem do roślin zielonych lub specjalnym nawozem do palm. Przesadzamy jedynie wtedy, gdy korzenie niemal rozsadzają doniczkę.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane

Z naszego bloga

Bambus dla początkujących...

Jaki bambus wybrać, gdy dopiero zaczynasz z nimi przygodę?

Bambusy osłonią twój taras...

Jeśli chcesz osłonić swój balkon przed ciekawskimi oczami sąsiadów, posadzić w donicach bambusy...

Żywopłot z bambusów...

Takim żywopłotem z bambusów osłonisz miejsce, w którym chcesz odpocząć...