Daktylowiec właściwy (Phoenix dactylifera) 5 nasion Powiększ do pełnego rozmiaru

Daktylowiec właściwy (Phoenix dactylifera) 5 nasion

Choć wiele palm nazywamy daktylowymi, właśnie ten gatunek jest tym właściwym i z niego pochodzą znane nam daktyle. To jedna z pierwszych palm uprawianych przez człowieka. Piękna i odporna palma do donicy na słoneczny taras.

Więcej szczegółów

18 dostępnych

7,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Daktylowiec właściwy pochodzi z południowej Afryki. Od tysięcy lat w Afryce i na Bliskim Wschodzie daktyle były ważnym źródłem pożywienia. Teraz daktylowce uprawia się głównie w Iraku, Izraelu, Południowej Afryce, ale także w USA (Kalifornia, Arizona).

Palma daktylowa ceniona jest też przez architektów krajobrazu - ze względu na wygląd - elegancki, egzotyczny i silny jednoczenie, a także ze względu na to, że można w parkach sadzić od razu wyrośnięte palmy - i od razu zyskać efekt. Daktylowce dobrze to znoszą.


Wymagania: Ziemia dla tej palmy powinna być dobrze przepuszczalna, bogata w próchnicę, o obojętnym pH. Może to być mieszanka odkwaszonego torfu, ziemi do roślin wrzosowatych i polistyrenu spienionego.  Stanowisko jasne, cały rok ciepłe (ok. 18-20 st. C) i wilgotne, podłoże stale lekko wilgotne.

Podlewamy umiarkowanie, palma ta nie znosi wody stojącej w korzeniach. Zimujemy w temperaturze co najmniej 10 st. C. Nawozimy od kwietnia do września nawozem do roślin zielonych lub specjalnym nawozem do palm. Przesadzamy jedynie wtedy, gdy korzenie niemal rozsadzają doniczkę.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion palm.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane

Z naszego bloga

Bambus dla początkujących...

Jaki bambus wybrać, gdy dopiero zaczynasz z nimi przygodę?

Bambusy osłonią twój taras...

Jeśli chcesz osłonić swój balkon przed ciekawskimi oczami sąsiadów, posadzić w donicach bambusy...

Żywopłot z bambusów...

Takim żywopłotem z bambusów osłonisz miejsce, w którym chcesz odpocząć...