Daktylowiec właściwy (Phoenix dactylifera) 5 nasion

Choć wiele palm nazywamy daktylowymi, właśnie ten gatunek jest tym właściwym i z niego pochodzą znane nam daktyle.

To jedna z pierwszych palm uprawianych przez człowieka. Piękna i odporna palma do donicy na słoneczny taras.

15

7,90 zł brutto

Opis

Daktylowiec właściwy pochodzi z południowej Afryki. Od tysięcy lat w Afryce i na Bliskim Wschodzie daktyle były ważnym źródłem pożywienia. Teraz daktylowce uprawia się głównie w Iraku, Izraelu, Południowej Afryce, ale także w USA (Kalifornia, Arizona).

Palma daktylowa ceniona jest też przez architektów krajobrazu - ze względu na wygląd - elegancki, egzotyczny i silny jednoczenie, a także ze względu na to, że można w parkach sadzić od razu wyrośnięte palmy - i od razu zyskać efekt. Daktylowce dobrze to znoszą.


Wymagania: Ziemia dla tej palmy powinna być dobrze przepuszczalna, bogata w próchnicę, o obojętnym pH. Może to być mieszanka odkwaszonego torfu, ziemi do roślin wrzosowatych i polistyrenu spienionego.  Stanowisko jasne, cały rok ciepłe (ok. 18-20 st. C) i wilgotne, podłoże stale lekko wilgotne.

Podlewamy umiarkowanie, palma ta nie znosi wody stojącej w korzeniach. Zimujemy w temperaturze co najmniej 10 st. C. Nawozimy od kwietnia do września nawozem do roślin zielonych lub specjalnym nawozem do palm. Przesadzamy jedynie wtedy, gdy korzenie niemal rozsadzają doniczkę.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion palm.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane