Palma 'wełnowcowa' (Dypsis mananjarensis) 5 nasion

Ta palma jest naprawdę niezwykła! Jej ogonki liściowe wyglądają jakby były pokryte wełnowcami. Na zielonej powierzchni widoczne są maleńkie, białe kępki włókien.

Bardzo rzadko uprawiana palma dla kolekcjonerów, zagrożona wyginięciem!

17

8,90 zł brutto

Opis

Dypsis mananjarensis pochodzi z Madagaskaru i może osiągać od 9 do nawet 25 m wysokości Z jej serca gotuje się różne potrawy. Palma zagrożona jest między innymi z  tego względu, jednak jeszcze bardziej przyczynia się do tego ich wycinka pod tereny uprawne i pożary.

Rośnie powoli i wykształca wspaniałe, intensywnie zielone liście o pierzastym kształcie.

Wymagania: Ziemia dla tej palmy powinna być dobrze przepuszczalna, bogata w próchnicę, o obojętnym pH. Może to być mieszanka odkwaszonego torfu, ziemi do roślin wrzosowatych i polistyrenu spienionego.  Stanowisko jasne lub półcieniste, cały rok ciepłe (ok. 18-20 st. C) i wilgotne, podłoże stale lekko wilgotne.

Podlewamy umiarkowanie, palma ta nie znosi wody stojącej w korzeniach. Zimujemy w temperaturze co najmniej 10 st. C. Nawozimy od kwietnia do września nawozem do roślin zielonych lub specjalnym nawozem do palm. Przesadzamy jedynie wtedy, gdy korzenie niemal rozsadzają doniczkę.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion palm.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane