Palma sabalowa (Sabal minor 'Cherokee') - 5 nasion palmy

Nowa wersja palmy sabalowej, zebranej w hrabstwie Cherokee, w północno-wschodniej Alabamie.

Dzięki pasjonatom, udało się zebrać nasiona palm sabalowych z hrabstwa Cherokee (strefa USDA 7b), gdzie temperatury spadają nawet do -24°C.

19

8,90 zł brutto

Opis

Nowa wersja palmy sabalowej, zebranej w hrabstwie Cherokee, w północno-wschodniej Alabamie. Sabal minor to palma, której naturalne lokalizacje są najbardziej wysuniętymi na północ w Ameryce Północnej. docierają do północno-wschodniej Karoliny Północnej, tuż za granicą stanu Viginia. Chociaż czasami może być tu nieprzyjemnie zimno, ze względu na bliskość Oceanu Atlantyckiego temperatury nie spadają zwykle poniżej -18°C. Dzięki pasjonatom, udało się zebrać nasiona palm sabalowych z hrabstwa Cherokee (strefa USDA 7b), gdzie temperatury spadają nawet do -24°C. Dlatego rośliny uprawiane z nasion pozyskanych z palm z Cherokee mogą mieć większą odporność na mróz, niż te, pochodzące od innych okazów.

 

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion palm.

Wymagania: Ziemia dla tej palmy powinna być dobrze przepuszczalna, bogata w próchnicę, o obojętnym pH. Stanowisko jasne, może być lekko zacienione, ale nie w pełnym słońcu. Palma ta nie lubi suchego powietrza, dlatego zalecane jest zraszanie liści. W maju możemy palmę wystawić do ogrodu. Chronimy od przeciągów. Podlewamy umiarkowanie, palma ta nie znosi wody stojącej w korzeniach. Starsze egzemplarze mogą wytrzymywać krótkotrwałe spadki temperatury do -24 st. C. Jednak zaleca się zimowanie w temperaturze 10-15 st. C. Nawozimy od kwietnia do września nawozem do roślin zielonych lub specjalnym nawozem do palm. Przesadzamy jedynie wtedy, gdy korzenie niemal rozsadzają doniczkę.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane