Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >
 • Obecnie brak na stanie
  Chilijska palma miodowa (Jubaea chilensis) nasiono
  Chilijska palma miodowa (Jubaea chilensis) nasiono
  Chilijska palma miodowa (Jubaea chilensis) nasiono
  Chilijska palma miodowa (Jubaea chilensis) nasiono
  Chilijska palma miodowa (Jubaea chilensis) nasiono
  Chilijska palma miodowa (Jubaea chilensis) nasiono

Palma o pięknych, skupionych na szczycie pnia pierzastych liściach, odchylonych prawie poziomo. Jest wyjątkowo łatwa w uprawie, rośnie niezwykle powoli. Rośnie dziko w Chile, gdzie maksymalnie dorasta do 25 m wysokości. Wykształca najpotężniejszy spośród wszystkich palm pień (najgrubszy miał podobno średnicę pnia 1.68 cm i rósł w Kalifornii). Palma miodowa Jubaea chilensis jest też długowieczna.


Magazynuje duże ilości cukru, a jej słodki sok jest poszukiwanym specjałem. Aby go pobrać, trzeba ściąć palmę, dlatego w końcu ustanowiono dla niej ścisłą ochronę. Jubaea chilensis wykształca także jadalne owoce, których smak przypomina miąższ orzecha kokosowego. Zakwita i owocuje po ok. 60 latach. Aby osiągnąć rozmiary średniego drzewa potrzebuje 20 lat.


Dodatkowo jest bardzo odporna na mróz (-15°C) i świetnie znosi chłodniejsze lata.


Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:
Instrukcja wysiewu nasion palm.

Wymagania: Ziemia dla palmy miodowej powinna być dobrze przepuszczalna, o obojętnym pH. Najlepiej rośnie w stanowisku słonecznym, ale poradzi sobie także w półcieniu i cieniu. Do odpowiedniego wzrostu wymaga zapewnienia wysokiej wilgotności powietrza i umiarkowanej temperatury. W chłodnym miejscu jest wyjątkowo wytrzymała na suszę. Podlewamy umiarkowanie, bo palma miodowa ta nie znosi wody stojącej w korzeniach.


Od maja do listopada warto wystawić ją na zewnątrz. Starsze egzemplarze mogą wytrzymywać krótkotrwałe spadki temperatury do -15°C. Jednak zaleca się chowanie palmy do jasnego i chłodnego pomieszczenia (optymalnie ok. 4-12 st. C), kiedy temperatura na dworze osiągnie ok. 0 st. C w ciągu dnia lub zapowiedziane będą spadki temperatury do -5 st. w ciągu nocy. Zimą ograniczamy podlewanie. Nawozimy od kwietnia do września nawozem do roślin zielonych lub specjalnym nawozem do palm. Przesadzamy jedynie wtedy, gdy korzenie niemal rozsadzają doniczkę.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć