Karłatka 'Vulcano' (Chamaerops humilis 'Vulcano') 1 nasiono

Tę niezwykle sympatyczną ‘miniaturową’ wersję palmy karłatki można w naturalnym środowisku spotkać tylko na wyspie Vulcano, na północ od Sycylii.

Prawdziwa gratka dla każdego miłośnika roślin egzotycznych!

69

6,45 zł brutto

-50%

12,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Palma ta jest bardzo trudno dostępna, cieszy się jednak wciąż rosnącym zainteresowaniem kolekcjonerów w Europie. Wykształca przepiękne sztywne, krępo osadzone na kłodzinie liście. Wspaniale nadaje się na taras, w miejsca jasne lub półcieniste. Jest też łatwa w pielęgnacji – wymaga zabiegów podobnych jak karłatka niska.         

Palmy nie tylko wyglądają wspaniale dodając egzotycznego akcentu naszemu domowi czy tarasowi. Wprowadzają do nich także dobrą energię.

Mrozoodporna do -10 stopni.

KIEŁKOWANIE PALM I BANANÓW

Palmy i banany są roślinami o długo kiełkujących nasionach, szczególnie, jeśli porównamy je z nasionami pietruszki czy innych roślin, które często wysiewamy. Mają większe nasiona, niektóre wielkości orzecha laskowego, jak palma jubaea chilijska czy bismarckia. Mogą kiełkować od kilku tygodni nawet do roku, a czasem i nieco dłużej. Gatunki o dużych nasionach potrzebują więcej czasu niż te o małych, jak waszyngtonia, daktylowiec czy palma sabalowa. Mnie na przykład chilijska palma miodowa - jubaea wykiełkowała mi po 16 miesiącach.

Ziemia nie może przeschnąć na wiórek, więc trzeba pilnować, by zawsze była jednakowo wilgotna. Zarówno w czasie kiełkowania jak i kiedy już pojawi się siewka. Wietrzenie 1 x na jeden-dwa dni też jest ważne, na 15 minut warto wpuścić świeże powietrze. Warto trzymać je w ciepłym miejscu, w temperaturze 25-28 stopni.

Warto być cierpliwym, najważniejsze to nie dopuścić do przelania ani przesuszenia podłoża, a także nie ruszać w środku nasion. Dobrze też wiedzieć, że będą najpierw puszczały korzeń i dopiero kiedy ten skończy rosnąć - pojawią się liście nad powierzchnią podłoża.

Nasiona palm często wysiewam metodą woreczkową. Jeśli chcesz dowiedzieć się o niej więcej, wystarczy, że do nas napiszesz. Prześlemy link do instrukcji.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion palm.

Produkty powiązane