Noga słonia, Nolina wygięta (Beaucarnea recurvata) 3 nasiona

Noga słonia, czyli nolina wygięta to egzotyczna roślina doniczkowa, która zdobyła wielu przyjaciół ze względu na swój niezwykły wygląd i łatwość uprawy.

Doskonała roślina biurowa i pokojowa.

97

2,07 zł brutto

-70%

6,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Jako roślina pokojowa noga słonia ma gruby, zwężający się ku górze szarawy „pień”. Na jego szczycie wyrastają długie, ciemnozielone, wygięte w dół twarde liście. W swojej amerykańskiej ojczyźnie (Teksas / Meksyk) osiąga wysokość kilku metrów i musi znosić zarówno palące słońce i wysoką temperaturę, jak również długi okresy suszy. Do tych warunków noga słonia jest bardzo dobrze przystosowana: masywny pień magazynuje wodę, aby przetrwać długie okresy suszy, a parowanie z cienkich liści jest minimalne.

Nolina wygięta potrzebuje przez cały rok dużo światła. Podlewamy ją umiarkowane, a przed każdym podlaniem ziemia powinna nieco przeschnąć. Nolina wygięta jest bardzo łatwa w uprawie, wybacza także często różne błędy w uprawie. Noga słonia jest solidną, popularną rośliną doniczkową i polecamy ją szczególnie dla początkujących.

KIEŁKOWANIE AGAW I JUK

Agawy i juki mogą kiełkować już po 5-4 tygodniach. Może trwać to też dłużej, nawet 6 miesięcy. Czas kiełkowania zależy od wielu czynników - od konkretnego gatunku, od tego, czy agawa jest hybrydą, oraz oczywiście od warunków uprawy i podłoża. To, czy dane nasiono wykiełkuje można sprawdzić jedynie przez jego wysianie. Optymalna temperatura do kiełkowania to ok. 25 stopni. Warto, aby nie spadła poniżej 20 stopni. Zimą doniczki można ustawić na grzejniku, latem na nagrzanym parapecie czy dekoderze. Po zakryciu doniczek folią powinny być co jakiś czas wietrzone, aby się nie zaparzyły. Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra, nie może też wyschnąć.

Wysiewamy jak agawy i juki.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane