Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >

Puya clava-herculis pochodzi z Ekwadoru i południowej Kolumbii. Rośnie tam na bardzo dużych wysokościach między 3700 a 4100 m, głównie powyżej linii drzew, wraz z ciekawymi, palmopodobnymi roślinami zwanymi fralejónes (Espeletia sp.), na łąkach zwanych páramo, które przez większość roku charakteryzują się temperaturami bliskimi zera, a w nocy nawet niedużymi minusowymi. W uprawie wymaga chłodnego klimatu bez ekstremalnych temperatur i mrozu.

Puja jest bardzo łatwa w uprawie, o ile tylko zapewnimy jej dobry drenaż i przepuszczalne podłoże (najlepiej podłoże dla kaktusów). Może być uprawiana w dużych donicach.

Wysiewamy jak agawy i juki - link do instrukcji znajdziesz niżej.

KIEŁKOWANIE AGAW I JUK

Agawy i juki mogą kiełkować już po 5-4 tygodniach. Może trwać to też dłużej, nawet 6 miesięcy. Czas kiełkowania zależy od wielu czynników - od konkretnego gatunku, od tego, czy agawa jest hybrydą, oraz oczywiście od warunków uprawy i podłoża. To, czy dane nasiono wykiełkuje można sprawdzić jedynie przez jego wysianie. Optymalna temperatura do kiełkowania to ok. 25 stopni. Warto, aby nie spadła poniżej 20 stopni. Zimą doniczki można ustawić na grzejniku, latem na nagrzanym parapecie czy dekoderze. Po zakryciu doniczek folią powinny być co jakiś czas wietrzone, aby się nie zaparzyły. Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra, nie może też wyschnąć.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

12 Przedmioty

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć