Puja - Maczuga Herkulesa (Puya clava-herculis) 3 nasiona

Niezwykła puja należy do rodziny bromeliowatych. Tworzy dużą, gęstą rozetę z wielu cienkich, ciernistych, niebieskawo-zielonych liści. Jej nazwa wywodzi się od gigantycznego kwiatostanu, przypominającego maczugę, która może osiągnąć wysokość ponad 6 m.

Puya doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej na gorących tarasach.

21

6,93 zł brutto

-30%

9,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Puya clava-herculis pochodzi z Ekwadoru i południowej Kolumbii. Rośnie tam na bardzo dużych wysokościach między 3700 a 4100 m, głównie powyżej linii drzew, wraz z ciekawymi, palmopodobnymi roślinami zwanymi fralejónes (Espeletia sp.), na łąkach zwanych páramo, które przez większość roku charakteryzują się temperaturami bliskimi zera, a w nocy nawet niedużymi minusowymi. W uprawie wymaga chłodnego klimatu bez ekstremalnych temperatur i mrozu.

Puja jest bardzo łatwa w uprawie, o ile tylko zapewnimy jej dobry drenaż i przepuszczalne podłoże (najlepiej podłoże dla kaktusów). Może być uprawiana w dużych donicach.

Wysiewamy jak agawy i juki - link do instrukcji znajdziesz niżej.

KIEŁKOWANIE AGAW I JUK

Agawy i juki mogą kiełkować już po 5-4 tygodniach. Może trwać to też dłużej, nawet 6 miesięcy. Czas kiełkowania zależy od wielu czynników - od konkretnego gatunku, od tego, czy agawa jest hybrydą, oraz oczywiście od warunków uprawy i podłoża. To, czy dane nasiono wykiełkuje można sprawdzić jedynie przez jego wysianie. Optymalna temperatura do kiełkowania to ok. 25 stopni. Warto, aby nie spadła poniżej 20 stopni. Zimą doniczki można ustawić na grzejniku, latem na nagrzanym parapecie czy dekoderze. Po zakryciu doniczek folią powinny być co jakiś czas wietrzone, aby się nie zaparzyły. Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra, nie może też wyschnąć.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane