Helikonia (Heliconia librata) - 3 nasiona

Średniej wielkości helikonia, dorastająca maksymalnie do 3 m. Rośnie pionowo, ma ciemnozielone liście osadzone na długich ogonkach.

Wykształca przepiękny, jasnożółty kwiatostan o bardzo dekoracyjnych, charakterystycznych podsadkach liściowych. Dodatkową zaletą jest to, że kwiatostany długo zdobią roślinę.

Wyhoduj sobie helikonię z nasion!

24

8,90 zł brutto

-1,00 zł

9,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Heliconia librata naturalnie występuje na obszarze od południowego Meksyku do Nikaragui. Podobnie jak banany i strelicja, należy do rodziny imbirowatych.

Dobrze nadaje się do ogrodów zimowych, oranżerii, a także jasnych pomieszczeń. Wymaga temperatury co najmniej 18°C.

Helikonie naturalnie rosną w poszyciu lasów deszczowych, dlatego najlepiej czują się w miejscach jasnych lub pócienistych, nie wystawione na bezpośrednie słońce. Warto zadbać o wyższą wilgotność powietrza wokół roślin - można postawić wokół nich podstawki wypełnione keramzytem i zalane wodą, aby ta parując nawilżała otoczenie.

Ziemia dla helikonii powinna być przepuszczalna i dobrze trzymająca wodę. Najlepiej nadaje się mieszanka torfu i perlitu (2:1), lub torfu, perlitu i drobnego podłoża do storczyków (w równych proporcjach). Do wysiewu zaś polecamy ziemię kokosową.

Podlewamy tak, by podłoże nigdy całkowicie nie przeschło. Powinno być stale lekko wilgotne. Helikonie rosną dość szybko, w sezonie warto je zasilać nawozem do roślin liściastych, a kiedy zaczną wydawać kwiat - do kwitnących.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane