Helikonia (Heliconia nigripraefixa) 5 nasion

Piękna heliconia z Panamy, Kolumbii i Ekwadoru, gdzie dorasta do 6 m. Ma długie, wiszące kwiatostany z jasnoczerwonymi podsadkami liściowymi, których czubki są czarne.

Bardzo ciekawy gatunek dla miłośników egzotycznych roślin.

12

9,90 zł brutto

Opis

Nasiona wymagają moczenia przez dwa lub trzy dni i wysiewa się w wilgotnej ziemi kokosowej w temperaturze 30°C lub nieco wyższej. Mogą kiełkować kilka miesięcy, sadzonki będą potrzebować temperatury ok. 30°C w ciągu dnia, ok. 20°C w nocy i jasnego miejsca.

Dobrze nadaje się do ogrodów zimowych, oranżerii, a także jasnych pomieszczeń. Gdy podrośnie, wymaga temperatury co najmniej 18°C.

Helikonie naturalnie rosną w poszyciu lasów deszczowych, dlatego najlepiej czują się w miejscach jasnych lub pócienistych, nie wystawione na bezpośrednie słońce. Warto zadbać o wyższą wilgotność powietrza wokół roślin - można postawić wokół nich podstawki wypełnione keramzytem i zalane wodą, aby ta parując nawilżała otoczenie.

Ziemia dla helikonii powinna być przepuszczalna i dobrze trzymająca wodę. Najlepiej nadaje się mieszanka torfu i perlitu (2:1), lub torfu, perlitu i drobnego podłoża do storczyków (w równych proporcjach). Do wysiewu zaś polecamy ziemię kokosową.

Podlewamy tak, by podłoże nigdy całkowicie nie przeschło. Powinno być stale lekko wilgotne. Helikonie rosną dość szybko, w sezonie warto je zasilać nawozem do roślin liściastych, a kiedy zaczną wydawać kwiat - do kwitnących.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.