Strelicja królewska (Strelitzia junicea) 5 nasion

Najbardziej niezwykły i bardzo poszukiwany gatunek, który nie rozwija blaszki liściowej. Zdobią go niezwykłe kwiaty i niebieskawe łodygi liści.

Wyhoduj sobie strelicję z nasion!

8

12,90 zł brutto

Opis

Strelicja nie bez powodu nazywana jest Rajskim Ptakiem. Posiada przepiękny kwiatostan w pomarańczowo - granatowym kolorze. Jest bardzo wytrzymała i łatwo adaptuje się do nowych warunków. Nazwana została strelicją na cześć Charlotte of Mecklenberg-Strelitz, żony króla Anglii Jerzego III. Według miłośników egzotyki bardzo łatwa w utrzymaniu, a do tego naprawdę efektowna. 

Strelicja to krewna bananowców, która w naturze rośnie w Afryce Południowej i na Wyspach Kanaryjskich. Jej kwiaty nie mają sobie równych. Intensywnie pomarańczowo-granatowe przyciągają wzrok w mgnieniu oka, bo wyglądają jak rajskie ptaki zamieszkujące kępy liści o chłodnym, zielonym odcieniu.

Już po 6 latach od wysiewu strelicja może wydać piękne kwiaty, jeśli tylko zapewnimy jej odpowiednie warunki. Najłatwiej będzie osiągnąć ten efekt uprawiając ją w ogrzewanej szklarni lub ogrodzie zimowym. Odpowiednie nawożenie nawozem do roślin kwitnących także jest niezwykle ważne.

Strelicja najlepiej rośnie w jasnym, słonecznym stanowisku. Zimą potrzebuje nieco niższej temperatury (optymalnie około 13 stopni C) . Podlewamy ją obficie, ale nie przelewamy. Pozostałą na podstawce wodę trzeba wylać, by roślina nie zgniła.

Ziemia dla strelicji powinna być żyzna i dobrze przepuszczalna. Można zastosować uniwersalną ziemię ogrodniczą i wymieszać ją z perlitem. Na dno donicy zalecamy wsypać warstwę keramzytu dla dobrego drenażu.

Sprawdź jak wysiać nasiona:

Instrukcja wysiewu nasion strelicji

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.