Zimowa Ochrona 2w1 do okrywania roślin 20 l

Szczególnie do bambusów uprawianych w gruncie i donicach polecamy ten komponent do zimowej ochrony roślin wrażliwych na mróz. 

Obsypane nim korzenie i nowe zawiązki pędów chronione są dzięki  niemu nawet przed dużym mrozem.

31

19,90 zł brutto

Opis

COMPO Zimowa Ochrona idealnie nadaje się do zimowej ochrony roślin wrażliwych na niską temperaturę i przymrozki. Możemy go stosować do okrywania na zimę wszystkich krzewów w ogrodach, na rabatach lub w donicach. My polecamy go również do zabezpieczania bambusów.

Warstwa tego substratu chroni  ich wrażliwe części w czasie jesiennych przymrozków i przez całą zimę. 

Co więcej, wiosną po odkryciu roślin możemy warstwę tego substratu ochronnego zmieszać z ziemią. Dzięki temu składniki w niej zawarte wzbogacą glebę w składniki pokarmowe i poprawią właściwości gleby. Kompost zawarty w substracie pomaga rozluźnić podłoże i ułatwia pobieranie z niej wody.

 

ZASTOSOWANIE:

Bambusy, krzewy ozdobne i róże

Późną jesienią zbieramy opadłe wokół roślin liście, aby nie rozwijały się w nich choroby grzybowe. Przed pierwszymi przymrozkami okrywamy nadziemne części roślin COMPO Zimową Ochroną usypując kopczyk o wysokości około 20 cm. Dobrze jest też całość okryć igliwiem lub słomą.


Bambusy w donicach, byliny i rośliny cebulowe

Dla tych roślin już 5 centymetrowa warstwa COMPO Zimowej Ochrony wystarczy, aby dodatkowo zabezpieczyć je przez zimnym wiatrem i silnym mrozem. Bambusy i byliny uprawiane w donicach na tarasach i balkonach oraz na rabatach również należy zabezpieczyć przed zimowymi warunkami warstwą o wysokości ok. 5 cm. Ponadto bambusy wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Więcej o tym przeczytasz na naszym blogu: Jak przezimować bambus w donicy na balkonie?


Odkrywanie roślin na wiosnę

Wiosną, gdy miną ostatnie przymrozki, odkrywamy rośliny. Pozostały substrat mieszamy z wierzchnią warstwą gleby. Później w odpowiednim czasie nawozimy rośliny.

Kiedy stosować produkt?

Zimową Ochronę stosujemy późną jesienią oraz zimą przed wystąpieniem przymrozków. Opakowanie zawiera 20 l podłoża ochronnego.

Produkty powiązane