Zimowa Ochrona 2w1 do okrywania roślin 20 l Powiększ do pełnego rozmiaru

Zimowa Ochrona 2w1 do okrywania roślin 20 l

Szczególnie do bambusów uprawianych w gruncie i donicach polecamy ten komponent do zimowej ochrony roślin wrażliwych na mróz. Obsypane nim korzenie i nowe zawiązki pędów chronione są dzięki  niemu nawet przed dużym mrozem.

Więcej szczegółów

34 dostępnych

19,90 zł

Dodaj do listy życzeń

COMPO Zimowa Ochrona idealnie nadaje się do zimowej ochrony roślin wrażliwych na niską temperaturę i przymrozki. Możemy go stosować do okrywania na zimę wszystkich krzewów w ogrodach, na rabatach lub w donicach. My polecamy go również do zabezpieczania bambusów.

Warstwa tego substratu chroni  ich wrażliwe części w czasie jesiennych przymrozków i przez całą zimę. 

Co więcej, wiosną po odkryciu roślin możemy warstwę tego substratu ochronnego zmieszać z ziemią. Dzięki temu składniki w niej zawarte wzbogacą glebę w składniki pokarmowe i poprawią właściwości gleby. Kompost zawarty w substracie pomaga rozluźnić podłoże i ułatwia pobieranie z niej wody.

 

ZASTOSOWANIE:

Bambusy, krzewy ozdobne i róże

Późną jesienią zbieramy opadłe wokół roślin liście, aby nie rozwijały się w nich choroby grzybowe. Przed pierwszymi przymrozkami okrywamy nadziemne części roślin COMPO Zimową Ochroną usypując kopczyk o wysokości około 20 cm. Dobrze jest też całość okryć igliwiem lub słomą.


Bambusy w donicach, byliny i rośliny cebulowe

Dla tych roślin już 5 centymetrowa warstwa COMPO Zimowej Ochrony wystarczy, aby dodatkowo zabezpieczyć je przez zimnym wiatrem i silnym mrozem. Bambusy i byliny uprawiane w donicach na tarasach i balkonach oraz na rabatach również należy zabezpieczyć przed zimowymi warunkami warstwą o wysokości ok. 5 cm. Ponadto bambusy wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Więcej o tym przeczytasz na naszym blogu: Jak przezimować bambus w donicy na balkonie?


Odkrywanie roślin na wiosnę

Wiosną, gdy miną ostatnie przymrozki, odkrywamy rośliny. Pozostały substrat mieszamy z wierzchnią warstwą gleby. Później w odpowiednim czasie nawozimy rośliny.

Kiedy stosować produkt?

Zimową Ochronę stosujemy późną jesienią oraz zimą przed wystąpieniem przymrozków. Opakowanie zawiera 20 l podłoża ochronnego.

Produkty powiązane

Z naszego bloga

Bambus dla początkujących...

Jaki bambus wybrać, gdy dopiero zaczynasz z nimi przygodę?

Bambusy osłonią twój taras...

Jeśli chcesz osłonić swój balkon przed ciekawskimi oczami sąsiadów, posadzić w donicach bambusy...

Żywopłot z bambusów...

Takim żywopłotem z bambusów osłonisz miejsce, w którym chcesz odpocząć...