Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >

Jasnozielone, podobne do rzemieni liście mają na brzegach małe, ostre kolce. Z wiekiem dasylirion wykształca nieduży pień. Wysokie, wąskie kwiatostany pojawiają się latem. W ich naturalnym środowisku na łodyżkach kwiatów przysiadają kolibry.

Najlepiej czuje się w pełnym słońcu, dlatego wspaniale nadaje się na słoneczny taras. Potrzebuje niewiele wody i nawozu. Trawa drzewiasta dasylirion może zimować zarówno w cieplejszych jak i chłodniejszych pomieszczeniach. Zimą powinna być w całości chroniona przed wilgocią.

Znosi krótkotrwałe mrozy -5°C w donicy, w ogrodzie -10°C. Ziemia w której uprawiamy Dasylirion texanum powinna być dobrze przepuszczalna.

Wysiewamy jak agawy i juki.

KIEŁKOWANIE AGAW I JUK

Agawy i juki mogą kiełkować już po 5-4 tygodniach. Może trwać to też dłużej, nawet 6 miesięcy. Czas kiełkowania zależy od wielu czynników - od konkretnego gatunku, od tego, czy agawa jest hybrydą, oraz oczywiście od warunków uprawy i podłoża. To, czy dane nasiono wykiełkuje można sprawdzić jedynie przez jego wysianie. Optymalna temperatura do kiełkowania to ok. 25 stopni. Warto, aby nie spadła poniżej 20 stopni. Zimą doniczki można ustawić na grzejniku, latem na nagrzanym parapecie czy dekoderze. Po zakryciu doniczek folią powinny być co jakiś czas wietrzone, aby się nie zaparzyły. Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra, nie może też wyschnąć.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

59 Przedmioty

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć