Dasylirion - niebieski sotol (Dasylirion wheelerii) 3 nasiona

Polecamy tę roślinę szczególnie wtedy, gdy lubisz surową teksańską scenerię.

Dasylirion wheelerii, zwany też niebieskim sotolem, to duży gatunek, pochodzący z południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych i północnego Meksyku. Jeden z najodpornieszych na mróz dasylirionów (-18°C), przy zapewnieniu odpowiednio suchego podłoża.

4

6,23 zł brutto

-30%

8,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Dasylitrion ten tworzy zwartą kłodzinę, która dostarsa do 1,5 m wysokości i bujną koronę z jasnoniebieskich, podobnych do rzemieni liści. Mają onena brzegach małe, ostre kolce. Wysokie, wąskie kwiatostany pojawiają się latem. W ich naturalnym środowisku na łodyżkach kwiatów przysiadają kolibry.

Najlepiej czuje się w pełnym słońcu, dlatego wspaniale nadaje się na słoneczny taras. Potrzebuje niewiele wody i nawozu. Trawa drzewiasta dasylirion może zimować zarówno w cieplejszych jak i chłodniejszych pomieszczeniach. Zimą powinna być w całości chroniona przed wilgocią.

Znosi krótkotrwałe mrozy -5°C w donicy, w ogrodzie -18°C, przy zapewnieniu ochrony przez wilgocią Ziemia w której uprawiamy Dasylirion wheelerii powinna być dobrze przepuszczalna. 

Wysiewamy jak agawy i juki.

KIEŁKOWANIE AGAW I JUK

Agawy i juki mogą kiełkować już po 5-4 tygodniach. Może trwać to też dłużej, nawet 6 miesięcy. Czas kiełkowania zależy od wielu czynników - od konkretnego gatunku, od tego, czy agawa jest hybrydą, oraz oczywiście od warunków uprawy i podłoża. To, czy dane nasiono wykiełkuje można sprawdzić jedynie przez jego wysianie. Optymalna temperatura do kiełkowania to ok. 25 stopni. Warto, aby nie spadła poniżej 20 stopni. Zimą doniczki można ustawić na grzejniku, latem na nagrzanym parapecie czy dekoderze. Po zakryciu doniczek folią powinny być co jakiś czas wietrzone, aby się nie zaparzyły. Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra, nie może też wyschnąć.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane