Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >
  • -6,40 zł
    Zestaw do przesadzania kaktusów i sukulentów

Kupując produkty w zestawie oszczędzasz 16,40 zł. (49,90 zł zamiast 66,30 zł)

Zestaw do przesadzania możesz kupić teraz i wykorzystać go później, gdy będzie potrzebny.

PRZECHOWYWANIE:

Ziemia: podłoże przechowuj w suchym i chłodnym miejscu. Po otwarciu zamknij szczelnie opakowanie z pozostałym podłożem. Chroń przed słońcem, deszczem i mrozem.

Nawóz w płynie: odpowiednio przechowywany nawóz nie ma daty ważności, możesz go stosować, aż zostanie w pełni zużyty. Przechowywać w temp od 6 do 35 stopni, w miejscu suchym, niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Chronić przed słońcem.

Ten zestaw to wygodne rozwiązanie, kiedy chcesz przesadzić swoje kaktusy do większych pojemników lub przesadzić sukulenty, które wyhodowałeś z nasion. (Masz agawy i juki z nasion? Przesadź je, gdy będą miały po 3-4 listki właściwe). 

Zestaw wystarczy, by posadzić 5 młodych sadzonek do jednolitrowych doniczek.

Keramzyt wsyp na dno - jako drenaż, uzupełnij ziemią, posadź siewkę (do jej wyciągnięcia z doniczki możesz użyć patyczka po lodach i posadzić z odrobiną ziemi, bez otrzepywania z niej korzenia). Na górę wsyp nieco perlitu, dzięki temu uchronisz liście wrażliwe na wilgość przed stykaniem się z ziemią i unikniesz ryzyka ich gnicia. Podlej delikatnie - voila! 

W skład zestawu wchodzą:

Ziemia do kaktusów i sukulentów COMPO 5 litrów - specjalne podłoże dla kaktusów, agaw, juk czy innych sukulentów z domieszką nawozu sprawi, że rośliny łatwiej ukorzenią się w nowej doniczce.

Keramzyt - wsyp na dno doniczki jako drenaż, by woda mogła swobodniej odpływać z dolnej części.

Perlit - wsyp na wierzch ziemi. Dzięki temu liście nie będą stykać się z podłożem, które wilgotne po podlaniu może sprawić, że zaczną gnić.

Odżywka do kaktusów i sukulentów COMPO (5 x 30 ml) - ampułki z nawozem dodaj dopiero po około 6 tygodniach od przesadzenia. Ziemia do kaktusów zawiera wystarczająco składników odżywczych na start, a nawóz dodany do świeżo naruszonych przesadzaniem korzeni może je uszkodzić. 

Odżywkę możesz też stosować do kaktusów i sukulentów, które nie rosną zbyt dobrze i potrzebują regeneracji. Wystarczy na 4 tygodnie.

ZEST-PRZES-KAKT
27 Przedmioty

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć