Promocja Zestaw do przesadzania kaktusów i sukulentów

Zestaw do przesadzania kaktusów i sukulentów

Wszystko, czego potrzebujesz by przesadzić swoje kaktusy, agaw,, aloesy, juki, czy inne sukulenty. Jest tu podłoże, keramzyt, perlit oraz ampułki z odżywką.

ZEST-PRZES-KAKT

18

39,90 zł brutto

-8,20 zł

48,10 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Kupując produkty w zestawie oszczędzasz 8,20 zł. (39,90 zł zamiast 48,10 zł)

Ten zestaw to wygodne rozwiązanie, kiedy chcesz przesadzić swoje kaktusy do większych pojemników lub przesadzić sukulenty, które wyhodowałeś z nasion. (Masz agawy i juki z nasion? Przesadź je, gdy będą miały po 3-4 listki właściwe). 

Zestaw wystarczy, by posadzić 5 młodych sadzonek do jednolitrowych doniczek.

Keramzyt wsyp na dno - jako drenaż, uzupełnij ziemią, posadź siewkę (do jej wyciągnięcia z doniczki możesz użyć patyczka po lodach i posadzić z odrobiną ziemi, bez otrzepywania z niej korzenia). Na górę wsyp nieco perlitu, dzięki temu uchronisz liście wrażliwe na wilgość przed stykaniem się z ziemią i unikniesz ryzyka ich gnicia. Podlej delikatnie - voila! 


W skład zestawu wchodzą:

Ziemia do kaktusów i sukulentów COMPO 5 litrów - specjalne podłoże dla kaktusów, agaw, juk czy innych sukulentów z domieszką nawozu sprawi, że rośliny łatwiej ukorzenią się w nowej doniczce.

Keramzyt - wsyp na dno doniczki jako drenaż, by woda mogła swobodniej odpływać z dolnej części.

Perlit - wsyp na wierzch ziemi. Dzięki temu liście nie będą stykać się z podłożem, które wilgotne po podlaniu może sprawić, że zaczną gnić.

Odżywka do kaktusów i sukulentów COMPO (5 x 30 ml) - ampułki z nawozem dodaj dopiero po około 6 tygodniach od przesadzenia. Ziemia do kaktusów zawiera wystarczająco składników odżywczych na start, a nawóz dodany do świeżo naruszonych przesadzaniem korzeni może je uszkodzić. 

Odżywkę możesz też stosować do kaktusów i sukulentów, które nie rosną zbyt dobrze i potrzebują regeneracji. Wystarczy na 4 tygodnie.

Produkty powiązane