Zestaw 10 bambusów: Fargezja olbrzymia 'Pingwu' (Fargesia robusta) 2,5 l

Zestaw 10 sadzonek bambusa w donicach 2,5 l. Sadzonki bambusów mrozoodpornych. Bardzo odporny, dekoracyjny bambus kępowy o błyszczących podłużnych liściach.

Wyjątkowego uroku nadają mu kremowe osłonki łodygowe efektownie kontrastujące z ciemną zielenią pędów.

To świeżo zielona alternatywa dla tuj i iglaków, szczególnie jeśli jesteś miłośnikiem ogrodów japońskich.

FAR-ROB-PIN-2,5-ZES

1

Ostatnie egzemplarze!

659,00 zł brutto

-40,00 zł

699,00 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Przy zakupie pojedynczo 10 sztuk fargezji olbrzymiej 'Pingwu' koszt sadzonek to 699 zł.

Kupując sadzonki bambusów w tym zestawie oszczędzasz 40 zł. Taki zestaw 10 sztuk mieści się do jednej paczki, której wysyłka kosztuje 24 zł przy przedpłacie na konto.

10 sztuk w doniczkach 2,5 l wystarczy na 5-10 m żywopłotu. Jeśli chcesz mieć efekt po 2-3 latach posadź je co pół metra. Jeśli Ci się nie spieszy, posadź je co 1 m.

Bambus fargezja olbrzymia ‘Pingwu’ ma większe liście niż odmiana ‘Campbell’, będzie dobrze wyglądała w większych ogrodach. Najciekawszym elementem obu odmian są kremowe osłonki łodygowe, które pięknie kontrastują z ciemną zielenią pędów. Szczególnie wiosną, kiedy osłonki są jeszcze młode, jest to spektakularny widok. Łodygi tego bambusa są zielone i wyrastają z ziemi pod skosem. Mogą one osiągać do 2 cm średnicy, a ich końce swobodnie się przewieszają. Bambus ten rośnie początkowo bardzo gęsto, później nieco się rozrzedza. W optymalnych warunkach może osiągnąć wysokość nawet od 2-3 m, można go jednak przycinać na dowolną wysokość. W naturalnym środowisku osiągają 4-7 m.

Wymaga dobrze przepuszczalnej, zawsze lekko wilgotnej gleby. Należy jednak unikać stojącej wody, jest ona przyczyną zgnilizny korzeni zabójczej dla bambusów. Bardzo dobrze nadaje się na żywopłot, może być dowolnie formowana. Sprawdza się też jako chroniąca przed ciekawskimi oczami sąsiadów ‘zielona ściana’. Jest to bambus kępowy, dlatego przy jego wysadzaniu do gruntu nie potrzeba bariery korzeniowej. Fargezja to łatwy w uprawie orientalny bambus doniczkowy na taras. Jeśli rośnie w gruncie powinna być dobrze osłonięta przez pierwsze zimy (np. słomą). Młode pędy chronimy przy pomocy suchej słomy od przymrozków wiosennych. Wykorzystuje się ją chętnie w japońskich kompozycjach ogrodowych z większymi bambusami. 

Łacińska nazwa: Fargesia robusta 'Pingwu'.

Informacje podstawowe
wysokość 4-7 m
wysadzanie marzec-październik
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
odstęp sadzenia co 30-50 cm lub więcej
mrozoodporność -20
zastosowanie żywopłot, bariera widokowa, ogrody japońskie, soliter, rabaty mieszane, donice, przenośna zieleń, oczko wodne
sadzonka 40-50 cm, donica 2,5 l

Zdjęcie zestawu:

7032.jpg?time=1593709341229

Produkty powiązane