Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >


Pojemność doniczki:
Średnica doniczki: Wysokość sadzonki (bez doniczki): Posadź co:
2,5 l ok. 17 cm 40-60 cm 0,5 m

Przy zakupie pojedynczo 10 sztuk fargezji lśniącej 'Winterjoy' koszt sadzonek to 899 zł.

Kupując sadzonki bambusów na żywopłot w tym zestawie oszczędzasz 32,00 zł. Taki zestaw 10 sztuk mieści się do jednej paczki, której wysyłka kosztuje 24,90 zł przy przedpłacie na konto.

10 sztuk w doniczkach 2,5 l wystarczy na 5-10 m żywopłotu. Jeśli chcesz mieć efekt po 2-3 latach posadź je co pół metra. Jeśli Ci się nie spieszy, posadź je co 1 m.

Fargezja lśniąca 'WinterJoy' to bardzo dekoracyjny bambus.

Rośnie gęsto i wykształca lekko czerwonawe łodygi, które w górnej części przewieszają się melancholijnie.

Bambus ten doskonale nadaje się jako roślina doniczkowa na taras i balkon.

Fargezja lśniąca ‘WinterJoy’ rośnie kępowo, tak jak wszystkie fargezje. Może dorastać do 3 m wysokości. Nadaje się do słonecznych i zacienionych miejsc.


Fargezja szczególnie dobrze prezentuje się posadzona przy oczku wodnym, gdzie chętnie korzysta z wyższej wilgotności powietrza. Jej orientalny wygląd sprawia, że miłośnicy harmonijnych ogrodów japońskich sadzą ją nie tylko w ogrodzie, ale także w wewnętrznych dziedzińcach oraz w donicach, które zdobią taras.

Trawę tę można przycinać na dowolną wysokość. Preferuje półcieniste, chłodniejsze i dosyć wilgotne miejsca, ale może również rosnąć w słońcu. Wymaga dobrze przepuszczalnej, zawsze lekko wilgotnej gleby. Należy jednak unikać stojącej wody, jest ona przyczyną zgnilizny korzeni zabójczej dla bambusów. Fargezja lśniąca pięknie wygląda posadzona blisko jeziorka czy oczka wodnego. Bardzo dobrze nadaje się na żywopłot, może być dowolnie przycinana. Sprawdza się też jako osłaniająca ‘zielona ściana’. Jest to bambus kępowy, dlatego przy jego wysadzaniu do gruntu nie potrzeba bariery korzeniowej. To łatwa w uprawie bujna roślina doniczkowa na taras czy balkon. Fargezja ta powinna być dobrze osłonięta przez pierwsze zimy w gruncie (np. słomą). Młode pędy chronimy przy pomocy suchej słomy od przymrozków wiosennych. Wykorzystuje się ją chętnie w japońskich kompozycjach ogrodowych z większymi bambusami.

Łacińska nazwa: Fargesia nitida 'Winterjoy'.

Informacje podstawowe
wysokość do 3 m
wysadzanie marzec-październik
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
mrozoodporność -25
zastosowanie żywopłot, bariera widokowa, ogrody japońskie, soliter, rabaty mieszane, donice, przenośna zieleń, oczko wodne

FAR-NIT-WIN-2,5-ZES
3 Przedmioty

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć