Zestaw 10 bambusów: Czerwony bambus - Fargezja ‚Jiuzhaigou 1’ 2,5l

Zestaw 10 sadzonek bambusa w donicach 2,5 l. 

Piękny bambus ogrodowy o karminowo czerwonych pędach. Tę pełną gracji roślinę możesz posadzić jako soliter lub żywopłot. Rosnąc  w donicy nada twojemu tarasowi niecodziennego, orientalnego charakteru.

Drobne, miękkie liście wspaniale szumią na wietrze, sprawiając, że w swoim ogrodzie odpoczniesz jeszcze lepiej.

FAR-JIU-2,5-ZES

1

Ostatnie egzemplarze!

773,00 zł brutto

-26,00 zł

799,00 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Pojemność doniczki:Średnica doniczki:Wysokość sadzonki (bez doniczki):Posadź co:
2,5 lok. 17 cm60-90 cm0,5 m

Przy zakupie pojedynczo 10 sztuk fargezji czerwonej 'Jiuzhaigou 1' koszt sadzonek to 799 zł.

Kupując sadzonki bambusów w tym zestawie oszczędzasz ...... zł. Taki zestaw 10 sztuk mieści się do jednej paczki, której wysyłka kosztuje 24 zł przy przedpłacie na konto.

10 sztuk w doniczkach 2,5 l wystarczy na 5-10 m żywopłotu. Jeśli chcesz mieć efekt po 2-3 latach posadź je co pół metra. Jeśli Ci się nie spieszy, posadź je co 1 m, a nawet rzadziej.

Fargezja północnosyczuańska 1 zwana jest popularnie czerwonym bambusem, ponieważ pod wpływem słońca jej cienkie źdźbła stają się wspaniale czerwone. Bambus ten rośnie kolumnowo, dlatego polecamy go także do mniejszych ogródków. Wykształca drobne, matowo zielone, delikatne liście, ich delikatny szum sprawia, że chwile spędzone w ogrodzie są jeszcze przyjemniejsze. Młode pędy mają zielony kolor i pokryte są mącznym nalotem, później stają się niebieskawe. Starsze łodygi stają się żółte lub czerwone, a najstarsze - czerwono-brązowe. Źdźbła fargezji posadzonej w słońcu lub w półcieniu wybarwiają się głęboki czerwony. Maksymalnie może dorastać do 3-4 m, w Polsce może osiągnąć do 2 metrów wysokości. Świetnie znosi przycinanie, dlatego może być formowany do odpowiedniej wysokości. Wspaniale nadaje się na żywopłot czy ekran widokowy. Jeśli masz oczko wodne możesz posadzić bambusa przy nim, wtedy jego źdźbła będą się pięknie odbijać w tafli wody.

Fargezja północnosyczuańska należy do gatunku bambusów kępowych. Przy jej wysadzaniu do ogrodu nie potrzeba zakładać bariery korzeniowej. Może być wysadzona w donicy na tarasie, a także komponowana z innymi trawami. Jest chętnie wykorzystywana do orientalnych kompozycji ogrodowych z innymi bambusami. Podczas pierwszych zim w gruncie zalecana jest ochrona zimowa. Fargezje preferują ziemię przepuszczalną i żyzną, o lekko kwaśnym lub obojętnym pH. Najlepiej rosną na stanowiskach półcienistych i zacienionych. Przy wysokiej wilgotności powietrza mogą rosnąć w słońcu. Nie wymagają bariery korzeniowej. Podłoże powinna być stale umiarkowanie wilgotne, woda nie powinna zalegać w korzeniach. Fargezja czerwona jest mrozoodporna do  -25 st. C. Szczególnie przez pierwsze lata wymaga okrywania na zimę. Nawet, jeśli część nadziemna zmarznie, bambus odbija z korzeni. Bambusy nawozimy umiarkowanie od kwietnia do września. Rośliny w donicach nie są tak odporne jak te, rosnące w gruncie o powinny być przechowywane w chłodnym i możliwie jasnym pomieszczeniu. Wówczas ograniczamy podlewanie, ale nie zaprzestajemy go całkowicie. Bambusy mogą zakwitać. Po zakwitaniu obumierają, jednak zdarza się to niezwykle rzadko, w odstępach wielu dziesięcioleci lub nawet stuleci.

Znana również jako Fargezja północnosyczuańska 1

Łacińska nazwa: Fargesia jiuzhaigou 1

Informacje podstawowe
wysokość3-4 m
wysadzaniemarzec-październik
stanowiskosłoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne    umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn glebyobojętny, lekko kwaśny
typ glebyprzeciętna ogrodowa
mrozoodporność-25
zastosowanieżywopłot, bariera widokowa, ogrody japońskie, soliter, rabaty mieszane, donice, przenośna zieleń, oczko wodne
sadzonka      50/90 cm nie licząc donicy, donica 2,5 l

Zdjęcie zestawu:

10x jiuzhaigou 2,5_mini.jpg

Produkty powiązane