Zestaw 4 bambusów: Fargezja lśniąca 'Volcano' (Fargesia nitida) 5 l

Zestaw 4 sadzonek bambusa w donicach 5 l. Szeroko rosnący i niezwykle dekoracyjny bambus ogrodowy. 

Bardzo dobrze rośnie w ogródkach słonecznych, półcienistych i zacienionych. 

Idealnie prezentuje się wysadzony w pobliżu jeziorka czy oczka wodnego. 

FAR-NIT-VOL-5-ZES

2

Ostatnie egzemplarze!

369,00 zł brutto

-30,60 zł

399,60 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Przy zakupie pojedynczo 4 sztuk fargezji lśniącej 'Volcano' koszt sadzonek to 399,6 zł.

Kupując sadzonki bambusów w tym zestawie oszczędzasz 30,60 zł. Taki zestaw 4 sztuk mieści się do jednej paczki, której wysyłka kosztuje 24 zł przy przedpłacie na konto.

4 sztuk w doniczkach 5 l wystarczy na 4-6 m żywopłotu. Jeśli chcesz mieć efekt po 2-3 latach posadź je co metr. Jeśli Ci się nie spieszy, posadź je co 1,5 m.

Jego nieduże liście są błyszczące i lancetowate. Tworzą bujną, soczyście zieloną masę liści, która świetnie sprawdza się jako bariera widokowa chroniąca twoją prywatność. Bambus ten maksymalnie osiąga 3-4 m, w Polsce dorastać może do 2-2,5 m. Można go jednak przycinać na dowolną wysokość. Idealne jest dla niego półcieniste, wilgotne miejsce, ale również w słonecznych ogrodach fargesia rdzawa prezentuje się atrakcyjnie. Zawdzięcza to swoim błyszcząco zielonym liściom, które nie zwijają się nawet, gdy są wystawione na mocne słońce. Idealnie wygląda posadzona w kombinacji z różnymi pionowo rosnącymi trawami. Rośnie gęsto, bujnie, rozpościera się szeroko na boki, dlatego chętnie sadzi się ją w donicach, jeśli marzy się nam bujna zieleń na tarasie czy balkonie. Jest doskonały na formowany lub nieformowany zimozielony żywopłot. Jest to bambus kępowy i przy jego wysadzaniu do gruntu nie potrzeba zakładać bariery korzeniowej.   

Fargesia rufa preferuje stanowiska półcieniste, gdzie wilgotność powietrza jest możliwie wysoka. W przeciwieństwie do innych Fargesii, w stanowisku słonecznym błyszczące liście Fargesia rufa będą się prezentować równie dekoracyjnie. W tym przypadku należy zadbać, by miała zawsze nieco wilgotną ziemię. Podłoże ciężkie należy przy wysadzaniu poluźnić, aby korzenie bambusa mogły się dobrze rozwijać. Wymaga gleby dobrze przepuszczalnej i wilgotnej, należy jednak unikać stojącej wody. Bardzo efektowna i łatwa w uprawie również jako roślina doniczkowa do postawienia na tarasie. Popularna jest także w japońskich kompozycjach z innymi bambusami. Bardzo dobrze znosi przycinanie. Jej pędy są jadalne.  

Ziemia dla Fargesii powinna być dobrze przepuszczalna i żyzna. Bambusy preferują podłoże o pH lekko kwaśnym lub obojętnym. Najlepiej rośnie w stanowisku półcienistym i zacienionym, w stanowiskach o wysokiej wilgotności powietrza może rosnąć w słońcu. Nie wymaga bariery korzeniowej. Ziemia powinna być stale wilgotna, ale woda nie powinna zalegać w korzeniach. Mrozoodporny do  -26 st. C, jednak szczególnie przez pierwsze lata zaleca się okrywanie na zimę. Nawet jeśli część nadziemna zmarznie, bambus odbija z korzeni. Nawozimy od kwietnia do września. Rośliny rosnące w donicach powinny być przechowywane w chłodnym i w miarę jasnym pomieszczeniu, ograniczamy wtedy podlewanie. Bambusy mogą zakwitać. Po zakwitaniu obumierają, jednak zdarza się to niezwykle rzadko, w odstępach wielu dziesięcioleci lub nawet stuleci

 

Informacje podstawowe

wysokość

3-4 m
wysadzanie marzec-październik
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
odstęp sadzenia co 30-50 cm lub więcej
mrozoodporność -26
zastosowanie żywopłot, bariera widokowa, ogrody japońskie, soliter, rabaty mieszane, donice, przenośna zieleń, oczko wodne
sadzonka

50/80 cm nie licząc donicy, donica 5 l

Zdjęcie zestawu:

7072.jpg?time=1593968495708

Produkty powiązane