Zestaw do wysiewu nasion - ziemia kokosowa + Biozłoto przyspieszające kiełkowanie

Aby przyspieszyć i zwiększyć sukces w uprawie nasion polecamy sprawdzone produkty do ich wysiewu. To ziemia kokosowa i nawóz biozłoto. Sami ich używamy.

Wysokiej jakości brykiet kokosowy polecamy do wysiewu nasion roślin egzotycznych oraz warzywBiozłoto to biologicznie aktywny ekstrakt z torfu, stosowany do namaczania nasion i sadzonek.

Receptura na bazie bogatych substancji humusowych.

10

16,90 zł brutto

Opis

Właściwości ziemi kokosowej są porównywalne do właściwości torfu, który jako składnik ziemi ogrodniczej spulchnia i napowietrza substrat. W połączeniu z Biozłotem do namaczania nasion pozwoli im szybciej wykiełkować.


Istnieje jednak kilka istotnych różnic pomiędzy powszechnie używanym torfem a proponowaną przez nas ziemią kokosową:


- jest tańsza

- zawiera dużą ilość ligniny, dzięki czemu hamuje rozwój pleśni

- jest wolna od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń 

- nadaje się do wielokrotnego użycia w przypadku wysiewu nasion,

- ma małe rozmiary a jest bardzo wydajna (1 kostka brykietowa – 700 g to około 8 litrów wartościowego podłoża)

- jej pH waha się pomiędzy 5 a 6, czyli jest neutralne i nadaje się dla większości nasion

młoda roślinka rośnie nawet o 30% efektywniej, a nasiona roślin egzotycznych długo kiełkujących (palmy, banany itp.) nie gniją jak w zwykłej ziemi wymieszanej z torfem


Łatwy sposób przygotowania ziemi: do pojemnika nalewamy 4 litry letniej wody i wkładamy sprasowany brykiet, który po paru minutach się rozpuszcza. Mieszamy ręcznie, możemy odcisnąć wtedy nadwiar wody i przełożyć ziemię do doniczek.

Stosowanie Biozłota też jest bardzo łatwe: zmieszać 5 kropli koncentratu z 50 ml wody. Zanurzyć dolną część sadzonki lub jej korzeń w roztworze i pozostawić na 2 - 3 godziny, aby roślina wchłonęła płyn. Czas wchłaniania nasion wynosi 6 - 12 godzin. 10 kropli = 100 ml

Produkty powiązane