Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >

W zestawie taniej!

Ilość kapturów w zestawie: Cena zakupu pojedynczo: Cena zakupu w zestawie: Oszczędzasz: Czyli:
1 szt 8,90 zł 8,90 zł  - -
5 szt 44,50 zł 39,50 zł 5,00 zł 11%
10 szt 89,00 zł 78,00 zł 11,00 zł 14%
20 szt 178,00 zł 153,00 zł 25,00 zł 16%

Najlepsza do wysiewu nasion roślin egzotycznych, poprawiania ziemi dla palm i innych roślin pokojowych, chętnie stosowana także do warzyw


Ziemia kokosowa to profesjonalne podłoże doskonałe do wysiewu nasion roślin długo kiełkujących oraz takich, które mają delikatne korzenie. Polecamy je też do poprawiania przepuszczalności ziemi wykorzystywanej do przesadzania roślin egzotycznych oraz warzyw. Wytwarzana jest ona z orzechów kokosowych. Wysuszone włókno ze skorupy orzecha poddawane jest różnym procesom technologicznym, polegającym na rozdrabnianiu, mieleniu, filtrowaniu i odkażaniu w wysokiej temperaturze. Następnie masa formowana jest w maty, bloki, brykiet lub po prostu zostawiana luzem.


Właściwości ziemi kokosowej są porównywalne do właściwości torfu, który jako składnik ziemi ogrodniczej spulchnia i napowietrza substrat.


Istnieje jednak kilka istotnych różnic pomiędzy powszechnie używanym torfem a proponowaną przez nas ziemią kokosową:


- ziemia kokosowa jest tańsza

- zawiera dużą ilość ligniny, dzięki czemu hamuje rozwój pleśni

- jest wolna od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń (larw, muszek itp.)jest bardziej ekologiczna (wydobywanie torfu stale zmniejsza jego pokłady naturalne, podczas gdy produkowanie ziemi kokosowej w żaden sposób nie uszczupla bogactw naturalnych ziemi)

- nadaje się do wielokrotnego użycia w przypadku wysiewu nasion,

- ma małe rozmiary a jest bardzo wydajna (1 kostka brykietowa – 700 g to około 8 litrów wartościowego podłoża)

- jej pH waha się pomiędzy 5 a 6, czyli jest neutralne i nadaje się dla większości nasion

- dodatkową i dla wielu najważniejszą różnicą jest fakt, iż wysiewanie przy użyciu ziemi kokosowej sprawia, że młoda roślinka rośnie nawet o 30% efektywniej, a nasiona roślin egzotycznych długo kiełkujących (palmy, banany itp.) nie gniją jak w zwykłej ziemi wymieszanej z torfem


Rodzaj ziemi kokosowej jaki Państwu proponujemy jest uniwersalny – nadaje się zarówno do wysiewu nasion jak i do mieszania z ziemią lub innym substratem (lawa wulkaniczna, żwir, piasek, perlit itp.). 


Dodatkową zaletą jest łatwy sposób przygotowania: do pojemnika nalewamy 4 litry letniej wody i wkładamy sprasowany brykiet, który po paru minutach się rozpuszcza. Mieszamy ręcznie, możemy odcisnąć wtedy nadmiar wody i przełożyć ziemię do doniczek.

Znana również jako: torf kokosowy

BRY_KOK
211 Przedmioty

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć